
Anja Daems: “Ze neemt veel dingen voor waar aan”
Onze jongeren brengen veel uren door op sociale media. Vaak om in contact te blijven met vrienden of gewoon om wat leuke filmpjes te kijken.
Maar net daar schuilt het gevaar. Niet elk filmpje dat hun pad kruist, is zo onschuldig als het lijkt. Er circuleert veel dubieuze content op het net.
Bij Anja Daems en haar dochter Anna Julia valt het allemaal heel goed mee. “Ik vang geen foute signalen op van haar. Ik merk geen depressieve gedachten, ze sluit zich niet urenlang op op haar kamer... Ze heeft haar hobby's, veel vriendinnen, ik maak me niet te veel zorgen”, klinkt het in Dag Allemaal.
Anja legt voorlopig geen regels op wat betreft sociale media. Zelfs het tijdsslot dat op haar gsm was geïnstalleerd, is niet meer van toepassing.
“Maar het stoort me dat Anna Julia veel dingen voor waar aanneemt. Als een influencer het zegt, zal het wel zo zijn. Dat gaat dan over producten voor huidverzorging bijvoorbeeld. Onlangs, toen we in New York waren, moesten we absoluut naar een Sephora-winkel, want daar zijn die influencers allemaal gek op. Soms loopt het dan wel eens fout, trouwens. Haar sociale media stuurden ons naar een restaurant waar ze de allerbeste kip zouden serveren. Tja, dat trok dus op niks.”