.
Anke Buckinx
donderdag 26 februari 2026 10:00

Anke Buckinx deelt jeugdtrauma

Vreselijk!

Met ‘De Mutti’s’ heeft Vlaanderen er een nieuwe succesvolle en populaire podcast bij.

In die podcast delen onder andere Kim Van Oncen, Sarah Mouhamou en Anke Buckinx alles met elkaar over het moederschap of zelfs trauma’s die ze zelf hebben opgelopen als kind.

Zo deelt Anke Buckinx tijdens de podcast wat haar het meest getraumatiseerd heeft in haar jeugd.

“Mijn grootste trauma is toch wel de aankoop van mijn eerste beha. Mijn mama zei dat het nu wel welletjes was geweest, want ik had ook gewoon al vrij snel borsten.”

De mama van Anke nam haar mee naar een typische lingeriewinkel om op zoek te gaan naar Ankes eerste beha. Het huilen stond Anke nader dan het lachen.

Anke voelde dat alles wat er gebeurde heel akward was en voelde zich allesbehalve op haar gemak. Dat het passen ook nog eens snel moest gaan, maakte het er niet beter op.

“Ik moest dan uit dat paskotje komen en dan komt de mevrouw van de winkel ook nog eens uw borsten goed in die beha duwen. Het is trauma na trauma na trauma.”

Kim Van Oncen en Sarah Mouhamou die erbij zitten kunnen hun oren amper geloven en vinden het allemaal toch best heftig.

Bio van Anke Buckinx

Meer Over:

Anke Buckinx