Carlo Bonte: “Ik weet wanneer de grens bereikt is”
Carlo Bonte werkte jarenlang in Londen, terwijl hij ook een veilinghuis in Brugge had. Het is pas na jaren dat hij terugkeerde naar Brugge, ondanks het jetset leven dat hij had in Londen.
“In 2008 kreeg de kunst- en antiekwereld rake klappen tijdens de bankencrisis. Het schip begon te zinken, dus ik moest er weg. De grootsteden zijn ook behoorlijk uitdagend, dat mag je niet vergeten”, zegt hij in Primo.
Carlo is overvallen geweest in Londen en daar kent men geen medelijden. Hij kon niet anders dan terugkeren naar Brugge, waar het stukken veiliger was.
“Ik weet wanneer de grens bereikt is. Ik heb dat in alles. Je zal me bijvoorbeeld nooit tot op het einde van een feestje zien rondhangen of zat zien.”
Maar Carlo nam ook wijze lessen mee vanuit Londen. Zo liet hij bij thuiskomst meteen zijn naam op de poort plaatsen.
“Mijn baas in Londen, mister Partridge, zei altijd: 'Your name sounds like a brand'. En ik heb geluisterd. Ik ben er direct ingevlogen.”
Mede dankzij stukken van mensen is Carlo zijn naam ook een echte merknaam geworden. Hij heeft veel te danken aan het programma.
“Het programma geeft de zaak extra geloofwaardigheid. Ik merk dat de mensen vertrouwen in me hebben. Dat is ook mijn grootste betrachting: ik wil dat de mensen mij associëren met kwaliteit.”