.
Daphne Paelinck
donderdag 29 januari 2026

Daphne Paelinck: “Het was een wereld van verschil”

Dit blijft ze jammer vinden…

Mae, het jongste dochtertje van ‘Thuis’-actrice Daphne Paelinck kwam zo’n vier jaar geleden te vroeg ter wereld. Na 30 weken en twee dagen zwangerschap werd ze geboren. “Dat was een wereld van verschil met mijn eerste bevalling”, vertelt Daphne aan Humo.

“Toen dacht ik: rustig, plezant, ik wil nog eens! Bij Mae voelde je de spanning in de lucht hangen. Ze werd meteen weggehaald en in een couveuse gestopt. Pas ’s avonds mocht ik door een luikje mijn hand op haar voetje leggen, meer niet”, zucht de actrice. “Ik kon niet zien hoe haar gezichtje eruitzag, of ze mijn neus had of die van de papa. Haar hele lijfje plakte vol stickers en draadjes.”

“Ik heb mezelf moeten kolven, en Maes eerste badje is gegeven door een verpleegster, niet door mij”, vervolgt Daphne. “Ik heb een fundamenteel stuk verbinding gemist. Een mama kan haar kind helpen groeien door zoogvoeding te geven of het op haar huid te leggen, maar hetzelfde geldt ook andersom. Een moeder heeft haar baby nodig”, meent de actrice.

Bio van Daphne Paelinck

Meer Over:

Daphne Paelinck