Günther Neefs: “Ik wilde geen gedoe”
Op 6 mei 2025 kreeg Günther Neefs een hersentrombose. Het kwam compleet onverwacht, want hij had helemaal niks voelen aankomen.
“Ik zat ook niet met stress of zo. Het was wel een drukke periode qua optredens, maar dat vind je als artiest juist goed. Ik had 's ochtends nog vijf kilometer gelopen, iets wat ik al jaren doe. En samen met Tanja, mijn vrouw, ben ik met de fiets nog heen en weer naar Brussel gereden. Len, onze jongste zoon, woont daar. Onderweg geen enkel probleem gehad, ik voelde me topfit”, blikt hij terug op die bewuste dag.
Maar toch gebeurde om 3 uur ’s nachts het onvermijdelijke. Nadat hij eventjes wilde opstaan, viel hij gewoon op de grond.
“Mijn vrouw was wakker geworden en zei: 'Günther, sta eens recht.' Dat lukte niet. Mijn linkerkant - arm én been - deed niks meer. Tanja wilde onmiddellijk de hulpdiensten bellen, maar dat wilde ik niet. Ik wilde geen gedoe, denk ik. Dom natuurlijk. Ik dacht: dat lost zichzelf wel op, subiet is dat over. Ik zei: 'Bel onze Niel' - onze oudste zoon woont bij ons om de hoek. 'Die helpt mij wel recht.' Maar Tanja zag dat mijn linkermondhoek scheef hing, en ze heeft toch het noodnummer gebeld. Maar goed ook.”
