.
Herman Brusselmans
woensdag 18 maart 2026

Herman Brusselmans: “Ik had het kunnen weten”

Het ligt te gevoelig

Herman Brusselmans kan sinds vorige maand weer opgelucht ademhalen. De processen die Joodse organisaties tegen hem hadden gespannen omwille van zijn column in Humo, zijn allemaal achter de rug.

Resultaat? Volgens de rechtbank heeft Herman zich niet bezondigd aan antisemitisme of negationisme en heeft hij niet aangezet tot geweld. Eind goed al goed dus.

Maar Herman heeft wel een lesje geleerd. Een column zoals deze zal hij nooit meer schrijven.

“Het ligt té gevoelig, en dat had ik kunnen weten. Men heeft die ene beruchte zin compleet uit zijn context gerukt en alle belangrijke nuances die er verder in die column stonden, genegeerd”, zegt hij in Het Laatste Nieuws.

Er zijn ook veel collega’s die reageerden op die column, hetzij niet echt in het voordeel van Herman. Vooral de reactie van Delphine Lecompte deed hem pijn.

“Dat was op een korte tijd een soort van gabber geworden. Volgens mij hadden die mensen gewoon schrik.”

Bio van Herman Brusselmans

Meer Over:

Herman Brusselmans