.
Mark Tijsmans
vrijdag 19 september 2025

Hier ergert Mark Tijsmans zich dood aan!

“Ik begrijp dat echt niet!”

In een dubbelinterview in Primo vertellen Mark Tijsmans en Ludo Hellinx dat ze zich ergeren aan influencers die gaan acteren. “Mannen, mogen we nog een beetje trots zijn op onze job?”, vraagt Mark zich geïrriteerd af. “Ik vind dat een pijnlijke evolutie. Hoeveel volgers je hebt, dat is tegenwoordig belangrijk.”

Thijsen begrijpt dan ook niet dat tv-zenders en producenten het tegenwoordig oké vinden dat er zo’n schabouwelijk Nederlands gesproken wordt in series en films. “Ik speelde ooit in een serie waarin ik te horen kreeg dat ik te mooi sprak. Echt waar. Ik moest wat 'afromen'. Ongelooflijk!”, geeft Ludo aan.

“In 'Flikken' was de taal top, omdat we van in het begin wisten dat de serie ook in Nederland zou uitgezonden worden”, merkt Mark op. “Maar nu is het van geen belang meer of je verstaanbaar praat of niet. Vorig jaar deed ik nog auditie voor een gastrol en ik zag aan de regisseur dat hij het niet goed vond. 'Zeg het eens 'gewoner'' zei hij. 'Gewoner'? Hij bedoelde eigenlijk 'platter'. En dat klikte niet. Ik kon dat niet. Dat is het tegenwoordig: alles moet platter.”

Bio van Mark Tijsmans

Meer Over:

Mark Tijsmans