James Cooke haalt uit naar pesters
James is niet mals voor pesters.
James Cooke heeft zaterdagochtend tijdens De Weekwatchers op Radio 2 een opvallende uitspraak gedaan. In het programma kaartte presentator Ruben Van Gucht het gewichtsprobleem van onder andere Jan Jambon aan maar al snel veranderde het onderwerp naar de zware storm die de Nederlandse prinses Amalia over zich heen kreeg. Tijdens Koningsdag werd de Nederlandse troonsopvolgster “te dik” en zelfs “papperig genoemd en dat kan volgens James Cooke absoluut niet. “Dat is toch verschrikkelijk, dat kind is amper 14 jaar. Haar lichaam is helemaal nog niet ontwikkeld en het erge is dat die generatie vooral op de sociale media zit. Als je 14 jaar bent en je ziet zoiets verschijnen over jezelf, dat doet pijn. Ze moeten beter nadenken wat zoiets bij een kind kan doen. We zijn al te lang aan het streven naar dat ideaalbeeld van vrouwen en mannen. Laat iedereen toch gewoon zijn ding doen. Laat ze dat toch zelf ontdekken en beslissen van ‘oké, er hangt hier een kilootje teveel en ik ga er nu iets aan doen. Maar het u laten opleggen door een paar marginale Nederlanders, dat doe je niet.”
Zelf is James Cooke ook wel intensief met zijn lichaam en gewicht bezig. Hij sukkelt vooral na Gert Late Night met overbodige kilo’s en daar heeft hij - samen met Gert Verhulst – wat aan gedaan. “Gert en ik hebben de krachten zowat gebundeld. Ja, wij kwamen van de boot van Gert Late Night en het was verschrikkelijk. Wij waren bijna een reddingsboei, wij waren elk 10 kilo bijgekomen. We eten, eten en eten. Annie is de lieve madam die daar voor ons kookt maar die kookt graag met veel boter. Wij kwamen elke week een kilo bij, dat was echt de hel.”
James is niet de man die van zichzelf de discipline heeft om er wat aan te doen. Sporten doet hij wel maar daarvoor moet hij hulp inroepen. “Ik kan het niet alleen. Ik ben zo iemand die dan een fitnessabonnement aanschaft maar die dan nooit gaat. Dat is het moeilijkst. Het is heel makkelijk om zo’n fitnessabonnement aan te schaffen maar het is heel moeilijk om er dan naartoe te gaan. Dat is de miserie. Niels Dejonck, de zoon van Sonja Kimpen, komt mij dan halen en dan gaan we samen lopen.” Na twee weken Gert Late Night laat het vele eten toch weer sporen na bij James. “Ik ben toch alweer een beetje bijgekomen. Ik probeer elke maandag op hetzelfde gewicht te starten. Wat ik nu doe is vier dagen opletten – maar niet te fel opletten – en dan gaan, gaan, gaan”, klinkt het . En daarmee bedoelt James dat hij van vrijdag tot en met zondag op zijn eten let en meer sport. Helaas is dat dit weekend niet echt goed gelukt. James vertrok zaterdagochtend na de uitzending van De Weekwatchers richting de Ardennen waar hij samen met onder andere Viktor Verhulst, Bart Kaëll, Kobe Ilsen én Gert Verhulst het weekend heeft doorgebracht. Maandag start de nieuwe week van Gert Late Night, deze week verwelkomen Gert en James Elodie Oeudraogo, Paul Jambers en Sam Gooris.
