Jef De Smedt: “Dat is puur genieten”
Er zijn een heleboel mensen die in een nostalgische beu beginnen verkeren eenmaal ze ouder worden. Voor Jef is dat heel herkenbaar. Hij is altijd al een liefhebber geweest van reünies en zoekt nog altijd graag oude vrienden op.
“Toen mama 98 werd had ik het idee om met haar en mijn broer en zussen terug te gaan naar de Kinkhoorn in Raversijde, waar we vaak onze vakanties doorbrachten. Ze waren meteen enthousiast en het bezoek riep veel herinneringen op”, zegt hij in Primo.
De vader van Jef overleed op zijn 44ste. Opeens stond zijn moeder er alleen voor, voor de opvoeding van 5 kinderen.
“Ze is nu licht aan het dementeren. Maar ze woont nog altijd in haar eigen huis en dat maakt haar gelukkig. Regelmatig worden maaltijden gebracht en 's ochtends is er een verpleegster om haar te verzorgen.”
Jef en zijn mama hebben een goeie band en hij gaat regelmatig bij haar langs. Hij hoort en ziet ze regelmatig.
“Ik blijf er ook af en toe slapen, zo onderhou ik de band met de bewoners van mijn geliefde dorp Blaasveld. Dan drink ik weleens een pint met de mensen van vroeger. Dat is puur genieten.”
