.
Mathias Vergels
zaterdag 14 februari 2026

Mathias Vergels stelt zich ernstige vragen bij schoolsysteem

“Dat kan toch op een andere manier?!”

Vrijheid is voor Mathias Vergels het hoogste goed, zo kunnen we afleiden uit een interview in Primo. Net om deze reden vindt de acteur het jammer dat zijn zoontje op school veel dingen moet doen die nergens toe leiden.

“Allez, dat vind ik, hé”, gaat hij bijna verontschuldigend van start. “Hij is een kind met heel veel energie en pit. Waarom moet hij dan een ganse dag stil op een stoel zitten? Oké, je moet leren, dat begrijp ik, maar dat kan toch ook op een andere manier?”

Natuurlijk beseft Mathias dat je in het leven soms dingen moet doen die je niet tof vindt en dat dit ook bij de opvoeding van het kind hoort.

“Wat school betreft kan ik maar weinig advies geven, want ik heb er zelf geen goede ervaringen mee”, gaat hij verder. “Gelukkig heeft m'n zoontje nog genoeg tijd over om zich op andere vlakken te ontwikkelen. Hij tekent en schildert heel graag, dus heb ik hem een schildersezel gekocht. Het is geweldig om hem zo bezig te zien.”