Plaat van Koen Wauters blijft hangen
Als er iemand niet te klagen heeft over wat hij of zij op tv mag doen, dan is het Koen Wauters wel. Hij kreeg in het verleden en nu nog steeds de kans om heel mooie dingen op televisie te doen en toch zit hij al jaren op één ding te wachten.
Voor de zoveelste keer greep Koen Wauters tijdens een interview de kans om nog maar eens aan te geven dat hij nog altijd wacht op het aanbod van VTM om een liveshow te presenteren.
Koen Wauters presenteert samen met Wesley Sonck vanaf volgende week het programma ‘The Box’. Wauters is blij dat hij dat programma mag presenteren, want het is weer eens iets anders en hij beseft maar al te goed dat zijn gezicht al 37 jaar op VTM te zien is.
Wauters is op zijn hoede voor een teveel aan Koen Wauters op tv. “De kunst is ervoor te zorgen dat het niet vervelend wordt voor mensen die op je gezicht moeten kijken. Dat het niet afgezaagd wordt. Daarom blijf ik bij VTM ook aandringen op mijn liveshow”, klinkt het.
En dat is iets waar Koen Wauters al jaren op zit te wachten. De zanger en presentator wil meer chaos op tv, de talkshows van vandaag de dag zijn voor hem te voorspelbaar.
“Dat je naar televisie zit te kijken en voelt dat het élk moment compleet mis kan gaan. Daar hou ik van. Een beetje zoals bij het schaatsen op de Olympische Spelen. Dan zit ik op het puntje van mijn stoel. Maar het is niet omdat ik dat geweldig vind, dat het grote publiek dat ook vindt”, geeft Koen Wauters in Het Laatste Nieuws toe.
Wauters denkt dan aan een programma als ‘Kriebels’ dat vele jaren geleden op VTM liep en dat soms één grote chaos was. Maar dat is dus al dertig jaar geleden, de tijden zijn veranderd.
Een programma als Kriebels, daar zitten de kijkers wellicht al lang niet meer op te wachten. En bovendien zal ook iemand met de status van Koen Wauters er rekening mee moeten houden dat een ‘duur’ programma steeds vaker samen met een Nederlandse zender gemaakt zal worden.
En een échte liveshow? Dat is wellicht niet meer betaalbaar. Net zoals bij Play heeft ook VTM af te rekenen met dalende inkomsten uit reclame en iets zegt ons dat er niet snel beterschap op komst is. De enige remedie om dan nog betaalbare tv-programma’s te maken is besparen en in bulk opnemen (lees: veel programma’s op zo’n kort mogelijke tijd opnemen).
