
Raf Van Brussel: “Dan kun je net zo goed niks meer doen”
Raf Van Brussel heeft enkele maanden een stoma gehad nadat hij een darmperforatie had opgelopen. De stoma is ondertussen verwijderd en Raf is alweer enkele maanden aan het werk.
“Sinds enkele weken is alles goed. Na het wegnemen van mijn stoma begin oktober heb ik veel complicaties gehad. Ik heb toen veel bloed verloren en moest met spoed weer opgenomen worden. Ik kreeg bloedtransfusies omdat mijn waarden slecht waren. Daar heb ik aan gewerkt en begin december kreeg ik na een nieuwe controle het nieuws dat alles opnieuw de goede kant opging”, blikt hij nog even terug in Primo.
Raf blijft positief, maar natuurlijk is de angst er wel een beetje ingekropen dat hij terug kan hervallen. Die schrik zal altijd blijven.
“Maar er kan elke dag iets gebeuren. Als je daaraan denkt, kun je net zo goed niks meer doen. Ik focus op wat wél kan, zoals het leven vieren met mijn gezin dat me zo gesteund heeft. Door mijn verhaal te delen, heb ik anderen met een stoma een hart onder de riem kunnen steken. Het taboe doorbreken voelt belangrijk. Mocht het terugkomen, zal ik er net zo positief mee omgaan als voorheen.”