woensdag 30 mei 2012
Topeditie van Beleuvenissen in Leuven
Het worden weer topvrijdagen in Leuven dankzij Beleuvenissen.
Elke vrijdag in juli worden in Leuven gewoontegetrouw alle muzikale registers opengetrokken. Ook dit jaar. De 24ste editie van Beleuvenissen pakt vier avonden uit met telkens een ander genre. Op 6 juli FOLK, 13 juli LAGE LANDEN, 20 juli SPECIAL en 27 juli TROPICAL. Een druk bijgewoonde persconferentie in brasserie Mezzanine in Leuven met ondermeer Paul Michiels, Jan Hautekiet, Stijn Meuris, een delegatie van het stadsbestuur dienst feestelijkheden en ondermeer Jos Van Oosterwyck die wat toelichting gaf.
De headliner op de eerste dag zijn de Levellers, op de “special” zijn dat Paul Michiels en Hooverphonic. Deze laatsten krijgen een warming up van KATO! De “tropical”-dag op 27 juli kent als absolute trekpleister “Tosh meets Marly” of hoe klinkt de muziek van legendes van toen vandaag!
De meest in het oog springende affiche is die van vrijdag 13 juli. Dan nemen Vlaamse en Nederlandse topartiesten het tegen elkaar op in een spannende muzikale battle. Wat dacht je van Dana Winner als opwarmer voor Rob de Nijs? Of de clash tussen Paul Severs en Toni Willé van Pussycat, die haar dit jaar 35 jaar oude millionseller “Mississippi” live kan brengen. Guido Belcanto neemt het op tegen Bonnie St. Claire en Christoff mag op de Vismarkt van katoen geven. Alle artiesten strijden elk om de gunst van het publiek. Hup Oranje hup of Vlaanderen boven? Je komt het te weten tijdens Beleuvenissen 2012.
De volgende dagen en weken geven we extra info.