.
News Image

Vlaams-Nederlandse dramareeks scoort op NPO 1

Als de dijken breken wordt geregisseerd door Hans Herbots.


Zaterdagavond is op NPO 1, bij ons bekend onder de naam Nederland 1 de zesdelige dramaserie Als de dijken breken van start gegaan. Volgens de Stichting KijkOnderzoek (SKO) keken bijna 1,7 miljoen mensen naar de eerste aflevering van deze serie. Enkel Het NOS Journaal en Ik hou van Holland deden het net iets beter.



De regisseur is een Vlaming, namelijk Hans Herbots en dat is de partner van Lien Van De Kelder. De cast bestaat zowel uit Vlamingen als Nederlanders.



Deze EO-serie vertelt over een hedendaagse watersnoodramp in Nederland en delen van Vlaanderen. Vijf miljoen Nederlanders wonen onder zeeniveau. Wat blijft er over van Nederland en Vlaanderen als er anno 2016 een watersnoodramp uitbreekt? Wat zijn de rampzalige gevolgen en vooral; hoe bouw je je leven en de Lage Landen weer op?



De eerste van zes afleveringen is inmiddels achter de rug. Voor wie het programma heeft gemist is er nog een mogelijkheid om dit gratis online te (her)bekijken via www.npo.nl.

Het vervolg van Als de dijken breken is via het kanaal NPO 1 iedere zaterdag te bekijken om 20.25u.



Tekst: Nico Vanaken


Bio van Hans Herbots en Lien Van de Kelder