Xavier Taveirne: “Het doet soms pijn aan de ogen”
Er zijn best wel wat mensen die aan de kust wonen en zich doodergeren aan de massale toeristenstroom elke zomer.
En ook Xavier Taveirne kan zich ergeren aan de toeristen. Niet omdat het er zoveel zijn, wel hoe ze zich gedragen.
“Het doet soms pijn aan de ogen als je ziet wat dagjes- of andere toeristen achterlaten op het strand. Ik vind het helemaal prima dat je met een frigobox vol lekkers naar het strand gaat, maar ruim je rommel op”, zegt hij in Primo.
Het strand blijft soms achter als een vuilnisbelt en dat vindt Xavier geen prettig zicht. Is het dan zo moeilijk om dingen in de vuilbak te gooien?
“De stad zet er op drukke dagen zelfs extra. En dan nog is tien meter stappen te ver. Doe een beetje moeite alsjeblief!”
De ‘Win Win’ presentator woont graag in Oostende, ook tijdens de zomer. Maar of het nu zomer is of niet, hij houdt er wel van om toerist in eigen stad te zijn.
“Aan zee wonen geeft me altijd een beetje het gevoel dat ik op vakantie ben. Er valt altijd wel iemand te zien of iets te beleven. Ik vind het ook bijzonder leuk om in mijn eigen stad nieuwe dingen te ontdekken.”