Zo werd Ann Ricour een kindsterretje
Vanaf 1980 kroop Ann Ricour twee seizoenen lang, 26 afleveringen, in de huid van Carolientje in het iconische kleuterprogramma ‘Carolientje en Kapitein Snorrebaard’. Carolientje was een klein meisje dat altijd een speelgoedduikbootje bij zich had.
Op een dag ontdekt ze dat in haar duikboot een kapitein woont, gespeeld door Anns eigen vader Paul Ricour. Samen gaan ze op reis naar de vreemdste landen. De makers kwamen dan ook bij Ann terecht via haar vader, blikt ze terug in Dag Allemaal.
“De regisseur vond niemand om Carolientje te spelen”, vertelt ze. “Er waren af en toe ook opnamen tijdens de schooluren, en niet veel ouders zagen dat zitten. Toen zei mijn vader: ‘Zeg, ik heb thuis nog zo’n klein ding rondlopen.' Ik ben toen een keer meegegaan en voilà, ik had de rol”, lacht Ann.