.
Guy De Pré
zaterdag 31 januari 2026

Zondag in De Pré Historie

Wat hoor je zondagochtend op de radio?

De maand februari start op Radio 2 met een nieuwe aflevering van De Pré Historie met Guy De Pré. Op de eerste dag van februari hoor je de presentator tussen 10 en 12 uur tijdens het langstlopende radioprogramma op de openbare omroep. En deze keer gaat Guy terug naar 1965, 1975, 1985 en 1995.

61 jaar geleden scoorden The Righteous Brothers een internationale hit met het prachtige You’ve Lost That Loving Feeling. In diezelfde eerste week van februari 1965 was er flink wat overlast door de Leie die overstroomde.

Streets of London van Ralph McTell was 51 jaar een schot in de roos. Bij ons werd in week 1 van februari 1975 de bouw van de kerncentrale in Doel door de overheid stilgelegd.

Solid van Ashford & Simpson was 41 jaar geleden een terechte voltreffer. In de eerste week van februari 1985 kwam er veel protest tegen de luchtvervuiling van het bedrijf ASED in Willebroek.

Love Me For A Reason door Boyzone was 31 jaar geleden een mega-hit. In dezelfde eerste week van februari 1995 was er veel waterellende in Nederland, en in mindere mate bij ons in Vlaanderen.

COMPLETE PLAYLIST
Come a little bit closer – JAY & THE AMERICANS
You’ve lost that loving feeling – THE RIGHTEOUS BROTHERS
I feel fine – THE BEATLES
Noordzeestrand – ROCCO GRANATA
Come see about me - THE SUPREMES
Baby please don’t go – THEM
The game of love – WAYNE FONTANA & THE MINDBENDERS
Yeh yeh – GEORGIE FAME & THE BLUE FLAMES
You ain’t seen nothing yet – BACHMAN TURNER OVERDRIVE
Shame, shame, shame – SHIRLEY AND COMPANY
Ms. Grace – THE TYMES
Streets of London – RALPH McTELL
Malle Babbe – ROB DE NIJS
El bimbo – CHOCOLAT’S (instrumental)
Solid – ASHFORD & SIMPSON
Ghostbusters - RAY PARKER JR
One night in Bangkok – MURRAY HEAD
Vlaanderen de leeuw – WILLY SOMMERS
Easy lover – PHILIP BAILEY & PHIL COLLINS
Nightshift – THE COMMODORES
Like a virgin – MADONNA
A girl like you - EDWYN COLLINS
Love me for a reason – BOYZONE
Girl, you’ll be a woman soon – URGE OVERKILL
The reason is you – NINA
Laat me nu toch niet alleen – CLOUSEAU
Axel F. – HAROLD FALTERMEYER (instrumental)

Bio van Guy De Pré

Meer Over:

Guy De Pré