.
Astrid Coppens
zaterdag 17 januari 2026

Astrid Coppens: “Ik weet niet of dat mag”

Ze doet het toch

Hoewel Astrid Coppens heeft genoten van haar stage in het UZ Leuven voor ‘Een Echte Job’. Deze job zou ze nooit fulltime willen doen, en zeker niet als mama van twee kinderen.

“Twee dagen per week en in een ziekenhuis dichterbij, dat zou nog wel lukken. Maar dan moet je nog vier jaar studeren en dat vind ik wat veel. Ik had het ook moeilijk om afstand te bewaren, ik nam de problemen van de patiënten mee naar huis. Een verpleegster moet professioneel zijn en de knop kunnen omdraaien”, zegt ze in Dag Allemaal.

Het is niet abnormaal dat je als verpleegster op de afdeling abdominale heelkunde een band opbouwt met de patiënten. Sommigen liggen er weken of zelfs maanden.

“Met twee stuur ik af en toe nog berichtjes via Instagram, ik weet niet of dat eigenlijk mag. Maar ik ben gewoon kei benieuwd hoe het met hen gaat. Mijn dochters maakten ook tekeningen voor m'n patiënten, en die waren daar ongelooflijk blij mee.”

Bio van Astrid Coppens

Meer Over:

Astrid Coppens