
Belle Perez: “Ik zat nog altijd met een bepaald gemis”
Velen zijn misschien al een beetje vergeten dat Belle Perez ooit is begonnen met het maken en zingen van Engelstalige nummers. Het is pas in 2003 dat ze koos voor een Spaans repertoire. Een heel bewuste keuze, zo blijkt.
“Ik had twee Engelstalige albums uitgebracht, maar ik zat met een bepaald gemis. Zingen vanuit mijn hart was er niet bij, ik moest altijd op mijn uitspraak letten bij die Engelstalige nummers. Het was iets meer gekunsteld, zeker omdat ik ook een klein beetje in de richting van Britney Spears en de Backstreet Boys geduwd werd. Maar het Spaans? Dat was ik, hè. Ik wás flamenco, ik wás polkadots, ik wás Spaanse moves”, zegt ze in Het Laatste Nieuws.
Door in het Spaans te zingen, bracht dat allemaal herinneringen met zich mee aan de vakanties van toen, aan het geboortedorp van haar mama, enzovoort
“Ik voel de zon, ik ruik de lavendel. En dat gevoel miste ik en mijn management merkte dat. Ik heb toen mijn flamencogitaristen uitgenodigd in de studio en dat klikte als vanouds. Mijn Spaanstalige album kwam uit en stond meteen op nummer één in de hitlijsten. Blijkbaar had ik iets unieks te pakken."