Deze job heeft James Cooke het meest verrast
Jani Kazaltzis en James Cooke proberen in ‘Jani & James doen het zelf’ tal van jobs uit. Wanneer de reporter van Het Laatste Nieuws aan de heren vraagt welke job hen het meest verrast heeft, geeft Jani aan dat dit voor hem supermarktwerk was.
“Supermarktwerk leek me simpel: groenten uitstallen en achter de kassa zitten. Maar de passie en het sociale engagement van de supermarktdirecteur sloegen in als een bom”, gaat hij van start. “Hij maakt er een missie van om verschillende culturen samen te brengen en mensen met een moeilijke start een kans te geven op de arbeidsmarkt.”
James geeft op zijn beurt dan weer aan dat stagelopen op de revalidatiedienst hem altijd zal bijblijven. “De kracht en het doorzettingsvermogen van die patiënten is indrukwekkend. Maar wat me écht raakte, was het zorgpersoneel. Hun betrokkenheid en empathie zijn vaak onzichtbaar. Wat ik onderschatte, is hoe diep de impact is op het zorgteam. Ik zag een kinesist met tranen in de ogen toen een vrouw na maanden voor het eerst zelfstandig tot aan de lijn op de vloer liep.”
