.
Luc Steeno
zaterdag 10 januari 2026

Luc Steeno: “Tot dan was ik de brave zanger”

En toengooide hij alles los

Dit jaar is het twintig jaar geleden dat ‘Het Swingpaleis’ op televisie kwam. Iedere vrijdagavond werd er gefeest op je televisie en dat deden we onder andere met Peter Van Asbroeck en Luc Steeno.

Het programma roept tot op de dag van vandaag nog altijd mooie herinneringen op bij Peter en Luc. Luc blikt in Primo terug op die mooie tijd.

“Tot dan was ik bekend als de brave zanger van 'Ik mis je elke dag', die zo verstijfd was op het podium dat ik amper in de camera durfde kijken. Maar plots leerde Vlaanderen een andere Luc Steeno kennen. Ondanks de ambiance was het wel werken. Het publiek werd opgejut, maar wij werden ook in de juiste sfeer gebracht. Voor de opnames kregen wij altijd champagne om al wat losser te worden”, zegt Luc in Primo

‘Het Swingpaleis’ was ook een quiz waar de jongens het opnamen tegen de meisjes. Maar het was meer dan alleen maar een quiz.

“De muziek, liveband, ambiance... dat was pure feel good-tv. 'Het Swingpaleis' werd live on tape opgenomen. Voor grote shows was dat behoorlijk uitzonderlijk. Ook zinnen als 'Stoelen aan de kant' en de kleurrijke bumpers tussen de spelrondes hadden iets magisch.”

Bio van Luc Steeno en Peter Van Asbroeck