.
Manu Van Acker
vrijdag 24 juli 2026

Manu Van Acker: “Het is meer dan op een knop drukken”

Onderschat het niet

Manu Van Acker is een van de velen die ooit studentenjob heeft gedaan bij Plopsaland Belgium. Dat vond hij heerlijk om te doen. Vooral de afwisseling in de job sprak hem enorm aan.

Zo begon hij ’s ochtends vaak met het scannen van de inkomstickets en verhuisde hij daarna naar de attracties om collega’s af te lossen die in pauze gingen.

“Je kreeg een lijstje met attracties waar je telkens drie kwartier stond. Veel mensen denken dat een attractie bedienen gewoon op een knop drukken is, maar je hebt toch wel veel verantwoordelijkheid. Bezoekers veilig in en uit laten stappen, beugels controleren, nakijken of ze geen rugzakken meenemen als dat niet mag. Ook belangrijk: zien dat alle karretjes gevuld zijn”, lacht hij in Story.

En soms gebeurt er ook eens iets spannends tijdens het bedienen van een attractie. Zo vielen de boomstammetjes ooit stil en was het tijd voor een evacuatie.

“De lift die de bootjes naar boven bracht, werkte niet meer. Dan moet je die mensen natuurlijk even geruststellen. Gelukkig is zo'n probleem meestal snel opgelost. Als attractiebediende moet je er ook op letten dat de mensen blijven zitten in de attractie en niet te vroeg rechtstaan om uit te stappen. In het Nederlands én het Frans.”

Bio van Manu Van Acker

Meer Over:

Manu Van Acker