woensdag 14 november 2012
Straks: Roemenië - België live op VIER
De Rode Duivels zitten op schema voor minstens een plek bij de eerste twee in hun voorrondegroep richting WK 2014 in Brazilië.
De Rode Duivels zitten op schema voor minstens een plek bij de eerste twee in hun voorrondegroep richting WK 2014 in Brazilië.
De honger is groot, en het enthousiasme bij het publiek enorm. Maar omdat het wachten is tot maart volgend jaar op de volgende wedstrijd, nemen de Belgen het woensdagavond op tegen Roemenië in een vriendschappelijke wedstrijd. Maar bondscoach Marc Wilmots wil absoluut winnen, om een goede zaak te kunnen doen op de FIFA-ranking. Roemenië – België, vanaf 20u00, live op VIER met commentaar tijdens de wedstrijd van Bart Raes en Gert Verheyen en interviews langs de lijn door Gilles De Coster. Tom Lenaerts ontvangt in zijn Kruitfabriek Mark Uytterhoeven en Wesley Sonck voor de voor-en nabeschouwing. Debutant bij de Belgen Laurens De Bock is de onverwachte nieuwkomer in de selectie. De linksachter van Lokeren mag zelfs dromen van speelminuten omdat Nicolas Lombaerts, Toby Alderweireld en Thomas Vermaelen er door blessures niet bij zijn. De Bock is overigens een van de vijf spelers bij de geselecteerden die actief is in de Belgische competitie (ook nog Guillaume Gillet, Laurent Ciman, Ilombe Mboyo en Jelle Vossen). Roemenië mogelijke tegenstander in testwedstrijden De Roemenen staan momenteel gedeeld tweede in hun groep van de voorronde van het WK 2014 in Brazilië. Nederland lijkt in die poule ongenaakbaar op weg naar groepswinst, maar voor de tweede plek strijdt Roemenië voorlopig met Hongarije. Als ook de Rode Duivels tweede eindigen in hun groep zouden testwedstrijden wel eens kunnen bepalen of ze al dan niet naar Brazilië mogen. De Roemenen zijn dan een mogelijke tegenstander. Roemenië - België, vanavond omstreeks 20.00 op VIER.