Toni Coppers: “Ik hoop dat ze mijn naam herinneren”
In ‘De Verraders’ lijkt Toni Coppers wat op de achtergrond te blijven, maar als auteur blijft hij allesbehalve op de achtergrond. Sinds Pieter Aspe is overleden, is hij nu de best verkopende fictieschrijver in ons land.
“Uiteindelijk schrijf ik om een zo breed mogelijk publiek te bereiken, zowel havenarbeiders als chirurgen. Ik moet altijd lachen als ik schrijvers hoor beweren dat ze niet ijdel zijn. Vanzelfsprekend moet je ijdel zijn om een manuscript te schrijven, dat te publiceren en een publiek voor je werk te zoeken. Gelukkig houdt mijn aangeboren schuchterheid mijn ijdelheid in toom”, lacht hij in Humo.
Maar ijdelheid speelt ook een rol bij het toezeggen voor een deelname aan ‘De Verraders’. Ook dat doe je niet zomaar.
“En ook gezond verstand: ik heb en wil geen subsidies, wij leven van wat mijn boeken opbrengen. Dus hoop ik dat de kijkers van 'De verraders' zich mijn naam herinneren als ze eens in een boekhandel komen.”

