.
Maaike Cafmeyer
zaterdag 6 september 2025

Maaike Cafmeyer: “Die tijd ligt nu wel achter mij”

Dat doet ze niet meer

Dat ‘Chantal’ zo’n groot succes zou worden, dat had Maaike Cafmeyer bij de start niet meteen gedacht. Ondertussen is de reeks aan zijn derde seizoen toe en zijn de reacties nog altijd even enthousiast.

Chantal lijkt op sommige vlakken wel op haar personage. Al zijn er ook wel duidelijke verschillen. Ze nemen allebei geen blad voor de mond, maar bij Maaike zijn er grenzen.

“De tijd van altijd maar willen pleasen ligt achter me. Het is prettig dat je op een bepaald moment je eigen mening kan en durft geven. Ik ben niet iemand die anderen de dieperik in duwt, maar ik merk wel dat ik veel meer voor mezelf opkom”, zegt ze in Story.

Een groot contrast met vroeger, want vroeger was Maaike eigenlijk heel verlegen. En dat heeft nog best lang geduurd ook.

“De moeder van Vlaams minister Hilde Crevits was mijn lerares in het zesde leerjaar. Voor haar overlijden zei ze nog tegen me: 'Ik had nooit gedacht dat jij actrice zou worden, je was er veel te verlegen voor.' Maar veel acteurs zijn verlegen, hoor. Je wijst met een grote pijl naar jezelf, maar in werkelijkheid is niemand écht met jou bezig.”

Bio van Maaike Cafmeyer

Meer Over:

Maaike Cafmeyer