.
Cathérine Vandoorne
donderdag 8 oktober 2026

Radio Bene-presentatrice Catherine Vandoorne is boos

“Dat het een schande is”

Er moet zowel op federaal als op Vlaamse niveau veel geld bespaard worden om de begroting weer gezond te krijgen en daar zijn heel wat leuke en of handige initiatieven de dupe van.

Zo is er vanaf 2027 geen geld meer voorzien om boeken voor de Vlaamse blinden en slechtzienden te produceren. Mensen met een leesbeperking zullen zo in de toekomst geen nieuwe boeken meer kunnen lezen, tenzij er op een andere manier geld gevonden kan worden om deze zware kost te betalen.

Radio Bene-presentatrice Catherine Vandoorne is niet mild voor de mensen die beslist hebben om hierop te besparen. “Dat het een schande is. Iemand vatte het mooi samen: ‘inclusie’ is een mooi woord op papier”, schreef Vandoorne op haar sociale media.

Bio van Cathérine Vandoorne