Kurt Rogiers weg bij Q-Music
Oei, zo plots zeg!
Maandag stelde Q-Music de nieuwe programmatie aan de pers voor. Alle stemmen die je vanaf 31 augustus op de radio te horen krijgt, verzamelden op de vloer van Q-Music. Opvallend: Kürt Rogiers was de grote afwezige. En dat was niet omdat Kürt druk in de weer is met de opnames van de VTMKZOOM-reeks Kattenoog of omdat hij geniet van een welverdiende vakantie. Integendeel: Kürt Rogiers zal niet meer te horen zijn op Q-Music. Kürt maakte het nieuws maandagmiddag bekend op Twitter met volgende tweet: 7 jaar ben ik met hart, ziel en lijf lid geweest van de @Qmusic_BE -familie. Hier stopt het 'voorlopig' but I ll be back. Thx 4 the support.
Kürt ging in 2008 aan de slag bij Q-Music. Daar presenteerde hij samen met Sven Ornelis en Wine Lauwers de Ornelis en Rogiers Ochtensshow. Kürt Rogiers mocht daar de plaats van Erwin Deckers innemen. Kürt Rogiers deed dat bijzonder goed en nog geen jaar geleden kreeg Kürt Rogiers zijn eigen programma op Q: Kurt & Company. Al die tijd had Kürt de kans om radio en televisie te blijven doen. Dat zorgde vaak voor lange werkdagen. Zo stond hij meermaals 's avonds in de studio te presenteren om nadien bijvoorbeeld nog naar de set van Danni Lowinski in Genk te rijden om daar tot 's avonds laat te draaien om de volgende ochtend weer een nieuwe werkdag op de radio te starten.
Volgens Erwin Deckers heeft Kürt Rogiers zelf besloten om volledig voor televisie te kiezen. Daar ligt trouwens ook het hart van Rogiers. We zagen de sympathieke knul al in 1994 in Wittekerke opduiken. Kürt is al sinds 1999 tv-presentator. Herinner jij je nog dat hij programma's als Straffe Straten, Soundmixshow, Komt Dat Schot, Mystery Party, Sterrenslag en Try Before You Die presenteerde? Wellicht liggen Sterren Op De Dansvloer, De Grote Sprong, The Voice Kids en Valkuil frisser in je geheugen. Kürt is Q-Music dankbaar voor alle kansen die hij bij de zender kreeg Kürt heeft niets dan mooie herinneringen aan zijn periode bij Q-Music over gehouden.
Kürt mocht dus in 2008 Erwin Deckers vervangen. Niet iedereen was er gerust in dat Rogiers zou aarden op de radio. Maar de critici van toen hebben ongelijk gegeven. Rogiers mocht samen met Sven Ornelis stunten. Onder andere De Vliegende Studio, De Draaiende Studio, Het Q-Restaurant, enzovoorts. Rogiers zag stunten best wel zitten. Helemaal te gek werd het toen hij vorig jaar een eigen radioshow kreeg. Kürt & Company werd één jaar lang lunchradio op z'n best.
Maar daar komt dus plots een einde aan. Echt missen moeten we Kürt Rogiers niet meteen. Zo is de man bezig met de opnames van de superleuke reeks Kattenoog voor VTMKZOOM en er komt ook een nieuw seizoen van The Voice Kids aan.


