.
K3
donderdag 1 oktober 2026 08:40

Organisatoren Feestkroeg XXL gooien handdoek in de ring

De grootste mislukking van het jaar

We zijn bikkelhard voor de organisatie van Feestkroeg XXL. Nadat het evenement eerst in de AFAS Dome in Antwerpen zou staan en headliners als K3, André Hazes, Frans Bauer ven vele anderen op de affiche had staan, verhuisde het evenement omwille van een tegenvallende ticketverkoop naar Antwerp Expo. En wat blijkt nu? De organisatoren hebben één maand voor het evenement de handdoek in de ring gegooid: het evenement gaat niet door.

"Verschillende belangrijke artiesten op onze affiche hebben om uiteenlopende redenen hun optreden geannuleerd. Door het wegvallen van deze optredens kunnen wij het aangekondigde programma niet meer aanbieden", schrijven de organisatoren op hun sociale media. Wat een onzin, de organisatie moet naar zichzelf kijken en hebben amper de moeite gedaan om het evenement bij het grote publiek bekend te maken. Pas toen het kalf bijna verdronken was, zagen wij een tv-spot op MENT TV opduiken.

Het kalf was al bijna verdronken toen VTM Tien Om Te Zien Back To The 90's aankondigde. De magere ticketverkoop van Feestkroeg XXL was ons toen al opgevallen. Even later besloten de organisatoren van de AFAS Dome naar Antwerp Expo én en andere datum te verhuizen. André Hazes was toen al uitgevallen, K3 was niet beschikbaar op de nieuwe datum en dus vielen er twee headliners weg.

Dat de organisatoren hoopten dat met de verhuis naar Antwerp Expo het evenement toch nog zou kunnen slagen, dat valt moeilijk te begrijpen. Buien hun sociale media - met amper volgers - werd er weinig promo voor het evenement gemaakt. Dat is ook de optredende artiesten niet ontgaan. Die vroegen zich in een gesprek met Showbizztv meermaals af of Feestkroeg XXL wel zou doorgaan: "want ik hoor daar zo weinig van", klonk het.

Het zouden profetische woorden worden, want woensdag werden de artiesten op de hoogte gebracht dat het evenement niet doorgaan. En de ticketkopers? "Alle aangekochte tickets worden volledig terugbetaald. Tickethouders ontvangen automatisch verdere informatie via het ticketplatform waarop zij hun tickets kochten. Je hoeft hiervoor zelf geen actie te ondernemen", laat de organisatie weten.